Veronika Kocianová


Trvácnosť permanentného make-upu

Každú ženu, ktorá uvažuje o permanentnom make-upe istotne zaujíma, ako dlho jej tetovanie vydrží. Nikto  vám nie je schopný s určitosťou podať presnú odpoveď na túto  otázku. Prevažne v každom salóne krásy  dostanete odpoveď, že permanentný make-up  vydrží  2-5 rokov, niekedy aj omnoho dlhšie. Prečo je to tak?

Na túto otázku vám odpovie profesionálka na permanentný make up Veronika Kocianová, majiteľka štúdia beautystudioveronika.sk Bratislava.

Permanentný make-up je procedúra určená na skrášľovanie žien, a teda i vykorigovanie drobných nedostatkov ženskej krásy.  Avšak tento druh kozmetického tetovania je určený len na niekoľko rokov. Po tejto dobe sa zákazníčka môže rozhodnúť, či opäť podstúpi túto procedúru, čím predĺži trvácnosť permanentného tetovania.

Trvácnosť permanentného make-upu  je u každej ženy veľmi individuálna, takisto i pokožka v oblasti obočia, očí a pier je inak hrubá a štrukturovaná.

Permanentný make-up je procedúra, ktorá sa prevádza do prvých vrstiev pokožky. Ja prevádzam permanentný make-up do hĺbky max.1,2mm, avšak vždy prihliadam na stav a vzhľad pokožky a teda aj jej schopnosti prijímať pigment. Tu je jedna z hlavných príčin, prečo je trvácnosť permanentného make- upu  u všetkých žien tak individuálna.

Najdlhšie sa pigment udrží v pokožke, ktorá je normálna a ide o tmavší typ pleti, horšie sa prevádza do mastnej pokožky s rozšírenými pórmi a najrýchlejšie sa pigment vytráca z pokožky, ktorá je nadmerne suchá, šupinatá. A tak spolu s odumretými vrstvami buniek rýchlejšie odchádza aj pigment z tetovaného miesta. Ďalší faktor je prirodzený  cyklus obnovy kožných buniek, ktoré sa nám na povrchu pleti javia ako odumreté kožné bunky, ktoré najčastejšie odsráňujeme peelingom.

Neopomenuteľnou súčasťou spojenou s trvácnosťou permanentného make upu je aj zručnosť kozmetičky a spôsob, akým procedúru vykonáva. Tu zohráva určitú úlohu aj kvalita tetovacieho strojčeka, kvalita pigmentov, Váš zdravotný stav, životný štýl, slnenie  a samozrejme správne ošetrovanie tetovaného miesta po dobu hojenia.

Neraz som sa stretla, že niektoré kozmetičky poskytujú milné a neodborné informácie pre domáce ošetrenie svojim zákazníčkam, čo malo potom dopad aj na výsledný efekt permanentného make-upu a teda aj usadenia sa pigmentu do pokožky a jeho trvácnosti.

Preto výslovne varujem pred radami, ako napr. natieranie permanentného tetovania vazelínou, infadolanom, kalciovou mastičkou, bepanthenom a čo viac-framykoinovou mastičkou, či masťami obsahujúce vitamín A.

Ja mám pre svoje zákazníčky pripravený špeciálny krém pre domáce ošetrovanie, ktoré však odporúčam natierať len po permanentnom make-upe pier.

Pri permanentnom make-upe obočia a permanentom make-upe očných liniek odporúčam  udržiavať tetované miesto v suchu a čistote. Nedoporučujem používať žiadne prípravky, dokonca ani bežné krémy, ktoré používate na každodennú starostlivosť o  pleť. 


permanentný make-up Veronika Kocianová

/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/vizitka-90x50mm-slov-2-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020461-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020543-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020547-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020548-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020545-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020555-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020560-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020617-jpg/
/album/permanentny-make-up-veronika-kocianova/p1020558-jpg/

—————